ДЕНЕС – ОБИЛНИ ВРНЕЖИ ОД ДОЖД!

  • September 6, 2016
  • Коментари

 Денес (06.09.2016) територијата на Македонија ќе биде под влијаница на циклонска активност која доаѓа од Медитеранот. Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд над целата територија на Македонија.

На повеќе места врнежите ќе бидат ОБИЛНИ. Можна е и ретка појава на грмежи.

Локално ќе наврне ГОЛЕМА количина на воден талог (над 50 л/м2). Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 22 степени.

14256707_1041955039253536_1118528486_n


Временската прогноза ја подготви:

Славчо Попоски

Претходно «
Следно »