December 4, 2021, 6:20 pm

Денес облачно време со повремени локални врнежи од дожд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе започнат на запад кон средина на денот и преку ноќта ќе се прошират во останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени целзиусови.

Во Скопје, слично време со минимална температура до еден и максимална до 12 степени.

Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This