ДЕНЕС ПОВТОРНО НЕСТАБИЛЕН ДЕН!

  • August 9, 2016

 Денес (09.08.2016) времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе биде нестабилно со локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи во интервал од 27 до 35 степени.

13956976_1018475268268180_1148695261_n

 

Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.

 Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Следете го интернет порталот и фејсбук страница: Meteo24.mk!

 

Претходно «
Следно »