ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ ЛОКАЛНА ПОЈАВА НА ДОЖД И ГРМЕЖИ!

  • September 12, 2016

Денес (12.09.2016) времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со дожд и грмежи. Во зоната на нестабилност ќе има и засилување на ветерот. Температурата ќе се движи во интервал од 23 до 31 степен.

14356076_1047060448742995_839096263_n

 

Временската прогноза ја подготви:

Славчо Попоски

Претходно «
Следно »