ДЕНЕС ПОПЛАДНЕ ПОРОЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ:На некои места можно е невреме со град и поинтнзивни електрични празнења

  • June 6, 2016

Денес (06.06.2016) времето во Македонија во предпладневните часови ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Околу пладне и попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има развој на нестабилна облачност која на повеќе места ќе биде проследена со пороен дожд , грмежи и засилување на ветерот. На некои места процесите можно е да бидат поинтензивни и во форма на невреме со град и поинтнзивни електрични празнења. Температурата ќе се движи од 20 до 28 степени.

13384919_978136298968744_603676693_n

Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.

Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Следете го и нашиот нов интернет портал и фејсбук страница: Meteo24.mk!

 

Претходно «
Следно »