Денес променливо време, поројни дождови во делови од земјата

Поврзано

Coнчeвo и тoплo дo 22 cтeпeни, oд yтpe влaжeн бpaн co o6илни вpнeжи

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. Почести сончеви периоди ќе има во источните делови....

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд пeтoк пoвтopнo дoжд, нo пoтoплo

Уште утре утринските температури на места ќе се спуштат до околу нула степени, а дневните и понатаму ќе бидат...

Coнчeвo вpeмe co cлaб вeтep, oд yтpe нoв влaжeн бpaн co oбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на...
- Advertisement -

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, во западните делови со засилен западен ветер. Локално ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме, информираат од УХМР.

Попладне времето постепено ќе се стабилизира. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен, а УВ-8.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност, во текот на денот со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 28 степени.

УХМР информира дека во почетокот на наредната седмица времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе биде во значителен пораст.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This