December 5, 2021, 8:31 am

Денес пpoменливо oблaчно со coнчеви периоди, тeмпepатурата до 28 стeпeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето во државава денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Претежно во југозападните делови ќе има појава на локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови краткотрајно засилен североисточен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 20 до 28 степени. УВ=6

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 25 степени.

Синоптичарите за утре прогнозираат повремен локален дожд со ретки грмежи, претежно во југозападните делови. Во деновите потоа ќе биде малку до умерено облачно. Од утре ќе дува и слаб до умерен, а на места краткотрајно засилен ветер најчесто од североисточен правец.

Latest News

Дневен хороскоп за 5 декември – еве што ве очекува денес

Овен Бидете внимателни во некои нови инвестиции. Не е време за импулсивни реакции и големи промени. Склони сте да го...

More Articles Like This