November 28, 2021, 9:32 am

Денес пpoмeнливo и пoтoплo вpeмe, мoжeн кpaтoк дoжд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Променливо облачно и потопло време со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 12 до 21 степен.

Слично време ќе преоладува и во Скопје каде максималната дневна температура ќе достигне 17 степени.

За утрешниот ден метеоролозите најавуваат наутро појава на магла по одделни котлини, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската магла ќе се задржи и во наредните денови за кога се најавува преку денот сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност.

Latest News

Од денеска започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово

Од денес 28-ми ноември започнуваат Божиќните пости кои траат 40 денови, пред големиот празник Рождеството Христово Божик, на 7-ми...

More Articles Like This