ДЕНЕС СВЕЖО ВРЕМЕ

  • August 12, 2016

Денес(12.08.2016) времето ќе биде променливо облачно , свежо и доста ветровито со сончеви периоди. Во предпладневните часови не се исклучува можноста за локален слаб дожд. Ќе дува засилен , на некои места СИЛЕН ветер од северен правец кој ќе достигнува брзина од над 60 км/час. Минималната температура ќе се движи од 8 до 16 степени. Максималната температура ќе се движи од 19 до 27 степени.

14012099_1020773751371665_241961183_n

Временската прогноза ја подготви Славчо Попоски.

 Придружете се и бидете и вие дел од ПОПУЛАРНАТА фејсбук група: ИНФОРМАЦИИ ЗА ВРЕМЕНСКАТА СОСТОЈБА ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! Следете го интернет порталот и фејсбук страница: Meteo24.mk!

Претходно «
Следно »