January 23, 2021, 6:50 pm

Денес сончево со благо нaоблачување, температури до 20 степени

Поврзано

Најмногу снег на Шапка: Утрински температури над нyлaтa

Најниската температура изутринава е измерена на Попова Шапка – 2 степени, каде исто така има најмногу снег, 31 сантиметар....

Дeнec нe oчeкyвa пpoменливо облaчнo време со coнчeви пepиoди

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи...

Пpoгнoзa нa УХМР: Eвe кoгa ќe здивнeмe oд cтyдoт, a кoгa пoвтopнo дa oчeкyвaмe cнeг

Потопло време со сончеви периоди не очекува до понеделник, по што поради продор на студена воздушна маса ќе настапи...
- Advertisement -

Сончево со умерена облачност ќе биде времето денеска. Кон крајот на денот ќе настапи зголемување на облачноста, а во текот на ноќта почнувајќи од југоисточните подрачја ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од 5 до 12 степени, а дневната ќе достигне од 15 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 20 степени.

За утре метеоролозите најавуваат променливо облачно време со повремен локален дожд во западните и јужните делови. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Latest News

Гoлeм ckaндaл вo Шпанија: Пoлитичapи ce вakциниpaлe пpeд пpиopитeтнитe гpyпи..

Министерот за внатрешни работи на Шанија синоќа смени еден потполковник, офицер за врски на Цивилната гарда во Генералштабот поради...

More Articles Like This