Денес сончево со умерена облачност, од утре нови врнежи од дожд и снег

  • December 23, 2018
  • Коментари

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб, а во југоисточните делови умерен северозападен ветер. По котлините претпладне ќе биде магливо и студено, а попладне се можни кратки сончеви периоди.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 12 степени.

Во Скопје ќе биде стабилно и суво време. Ќе дува слаб умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе достигне до минус четири, а дневната температура до пет степени.

Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во понеделник кон крајот на денот, во текот на ноќта и во вторник претпладне. Во вторник ќе дува умерен до засилен северозападен ветер што ќе услови повторно опаѓање на температурата. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури.

Претходно «
Следно »