ДЕНЕС ТОПЛО: Од вторник пресврт во временската прогноза

  • March 31, 2019
  • Коментари

Уживајте во сончевото време кое го носи вториот ден од викендов зошто од вторник ќе се случат временски промени.

Североисточен ветер ќе дува послабо денеска но надвор ќе биде топло со дневни температури во пораст.

Од 14 до 24 сепени денес ќе се движи вредноста на температурите додека веќе од вторник се очекуваат локални дождови со дневна температура која ќе биде во пад.

Претходно «
Следно »