ДЕНЕС – УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛЕН КРАТКОТРАЕН ДОЖД!

  • September 2, 2016
  • Коментари

Денес (02.09.2016) времето во Македонија ќе биде спнчево и релативно топло со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за локален краткотраен дожд проследен со ретки грмежи. Ќедува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 22 до 30 степени.

14182430_1038517229597317_644656096_n

 


Временската прогноза ја подготви:

Славчо Попоски

Претходно «
Следно »