Ден на жaлocт во САД во спомен на повеќе од половина милион луѓе кои починaлe од ковид

Поврзано

САД ja прогласи Кина за зakaна за националната безбедност на САД, a Русија за главен дeстабилизатор на меѓународната сцена

Соединетите држави ги прогласија Русија и Кина за главни закани, при што Кина е идентификувана како главен потенцијален противник...

Boзнeмирувачко видео: Пет студенти зaгинaa откако се cpyши ограда на факултет во Боливија

Најмалку пет студенти загинаа во Боливија кога паднаа од четвртиот кат од зградата на Универзитетот „Ел Алто“ во град...

Запленети повеќе стотици ампули лaжни вакцини против ковид-19 во Јужна Африка

Властите во Јужна Африка запленија повеќе стотици ампули лажни вакцини против ковид-19, по глобалното предупредување издадено од Интерпол дека...
- Advertisement -

Американскиот претседател Џо Бајден ќе нареди сите американски знамиња пет дена да се спуштат на половина копје.

Тоа е во спомен на повеќе од половина милион луѓе кои починале во Америка поради пандемијата на коронавирусот, објави Њујорк МСНБЦ на Твитер.

Пред нешто повеќе од еден месец, непосредно пред инаугурацијата на Бајден, Америка ги обои сите високи, познати згради во САД во црвена боја, во спомен на 400.000 жртви во тоа време.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This