January 27, 2021, 5:21 pm

Дескоска се пpaвда: Мојата функција не ми дозвoлyва да коментирам пpeписки меѓу cyдии и oбвинитeли

Поврзано

(Видео) Ѓopѓиeвcки: Teмeлкoвcки спpoведува клacичен гpaбеж на парите граѓаните

За да не биде дека Орце и ВМРО - ДПМНЕ лажат, шпекулираат и изнесуваат лаги и невистини, денес на...

Палевски co пopaкa дo Македонците: O6eдинyвaњe нe e cвaдбa и cликaњe

Уште во минатото Македонскиот народ бил малтретиран, искористуван, прогонуван, убиван, отцепуван од најмилото.. но зошто е тоа така? Дали...

И бypeкoт двojaзичeн – пo пoceтa на инcпekтopи цeлиoт дyќaн „peбpeндиpaн“

За декларацијата на млекото и за таблите ли беше? Или за инаетот или хегемонија на малцинството ли беше? Се...
- Advertisement -

Министерката за правда, Рената Дескоска во денешното интервју на Канал 5 одби да ја коментира СМС пораката на обвинителката Вилма Русковска до еден од судиите.

-Мојата функција не ми дозволува да коментирам преписки меѓу судии и обвинители. Ќе се воздржам од коментар, меѓутоа сметам дека меѓу судството и обвинителството да се создаде соработка за начинот на кој се водат постапките. А, ако има сомневања за корупција во редовите за Обвинителството или судството, тоа треба да се процесуира. Јас не мислам дека целото судство е корумпирано, мислам дека поединци го трујат целото ткиво, вели Дескоска.

Latest News

Николоски оствари средба со амбасадорот на Кралство Шпанија, Лоренцо Сера

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар НИколоски, денеска оствари средба со амбасадорот на Кралство Шпанија, Н.Е. Емилио Лоренцо Сера. На средбата...

More Articles Like This