Детален преглед – По колку cлyчaи на зaрaзeни со кoрoнaвиpyc има во секоја скопска општина?

Поврзано

- Advertisement -

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):

Чаир – 409, Аеродром – 150, Бутел – 162, Гази Баба – 189, Центар – 143, Карпош – 163, Сарај – 149, Кисела Вода – 109, Ѓорче Петров – 114, Студеничани – 110, Шуто Оризари – 86, Арачиново – 50, Илинден – 32, Петровец – 16, Чучер Сандево – 18, Сопиште – 14, Зелениково-6, Странец – 2, Нераспределен- 65.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This