ДЕТАЛИ ЗА АТЕНТАТОТ ВРЗ ТОДОРОВ: Тодоров бил пресретнат на скалите, обезбедувањето реагирало веднаш!

  • June 1, 2017
  • Коментари

Никола Тодоров бил пресретнат на скалите пред Министерството за здравство, во моментот кога доаѓал на примопредавање на должноста.

Според информациите, напаѓачот чекал на скалите и кога дошол Тодоров испалил еден куршум кон него, а обезбедувањето веднаш реагирало и го повлекло Тодоров кон Министерството, а напаѓачот успеал да испука уште еден куршум, по што бил совладан од припадниците на МВР.

За среќа во целиот инцидент нема повредени, а Тодоров бил видно вознемирен, пишува Прес 24. Од МВР за Република го потврдија случајот, лицето кое пукало кон Тодоров е Љупчо Стојановски 57 годишен граѓанин од Велес.

Претходно «
Следно »