ДЕТАЛИ ЗА БРУТАЛНОТО УБИСТВО ВО ПРИЛЕП: Четири пати пукано во 36-годишник, па запален!

  • September 14, 2018

Околу 16:30 часот во полиција било пријавено дека во село Беловодица на патот гори непознато лице.

Веднаш по пријавата, на местото на настанот излегле полициски службеници кои пронашле изгорено тело, информираат од МВР.

Утврден е идентитетот на лицето. Станува збор за 36-годишниот А. Б. од Битола, кај кого биле забележани четири прострелни рани во телото. По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција. По насоки на ЈО, се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »