May 14, 2021, 2:11 am

Детали за велешанецот кој пoчинал откако бил приведен од страна на полицијата

Поврзано

- Advertisement -

Шеесетгодишен велешанец вчера починал откако му се слошило во полициската станица во Велес.

На 18.02.2021 гoд. во 13.40 часот на ул.„Никола Карев” во Велес при легитимирање на З.П.(60), истиот го турнал полицискиот службеник и се дал во бегство, но набрзо бил лишен од слобода и приведен во полициска станица. Кога З.П. бил донесен во полициската станица му се слошило и била повикана екипа на итна медицинска помош која откако му пружила помош го пренела во Медицински центар во Велес, каде по кратко време починал. Известен е јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This