ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЕСМА: По кратка интервенција Есма Реџепова се чувствува многу подобро!

Поврзано

Тигрите се спасуваат од исчезнување

Милиони луѓе ги гледаа во заробеништво во серијата на Нетфликс „Крал на тигрите“. Но, во дивината, популацијата на тигрите...

Македонската ТВ презентерка објави фотографија со мајка си која наполни 66 години

ТВ-презентерката и поранешна официјална македонска убавица, Татјана Стојановска денеска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од мајка си. Имено...

Што барал Ѓорче Петров во Женева, а оттаму во Митровица на три месеци пред Илинденското вocтание?

Меѓу стотиците нови документи кои се однесуваат на Ѓорче Петров, во Истанбул своевремено беше откриено и едно писмо од...
- Advertisement -

Првичната вест за влошената здравствена состојба на кралицата на ромската предизвика вознемиреност со оглед на тоа дека слична криза имаше и пред две години

esma_redzepova

Во текот на денешниот ден, на некои интернет-портали се појави вест дека кралицата на ромската песна, Есма Реџепова-Теодосиева е хоспитализирана во тешка здравствена состојба.

Сепак, нејзината состојба набрзо е стабилизирана и Есма веќе се чувствува подобро, но заради превенција и можност за побрза интервенција до конечната стабилизација се’ уште е во болница.

-Навистина, Есма имаше извесна здравствена криза, поврзана со функцијата на белите дробови. Како што не’ информираа лекарите, се работи за од порано недолекувани бронхопневмонии. Но по лекарската интервенција, Есма брзо се стабилизираше и сега се чувствува многу подобро. Се надеваме и очекуваме нејзината здравствена состојба и понатаму да се подобрува, изјави нејзината пријателка и човек за односи со јавноста, Зорана Костова.

Првичната вест за влошената здравствена состојба на Есма предизвика вознемиреност, со оглед на тоа дека кралицата на ромската песна слична криза имаше и пред две години.

Latest News

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...

Трамп прогласи вонрeдна состојба во Северна Каролина поради Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата, за да се овозможи пристап до федералните фондови со цел...

Официјална средба на партиските лидери по собраниската седница

Со конститутивната седница на Собранието, политичките лидери официјално ги започнуваат преговорите за ново мнозинство. Официјална средба ќе се одржи утре меѓу лидерот на СДСМ,...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на неговата работа. Случајот во СВР –...

(Фото) Џеф Безос со мегалуксузна јахта пристигна на Јадранот

Сопственикот на Амазон, кој беше прогласен за најбогат човек на светот во 2017 година, се поврзува со огромна јахта која е закотвена во близина...

More Articles Like This