ДЕТАЛИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЕСМА: По кратка интервенција Есма Реџепова се чувствува многу подобро!

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Првичната вест за влошената здравствена состојба на кралицата на ромската предизвика вознемиреност со оглед на тоа дека слична криза имаше и пред две години

esma_redzepova

Во текот на денешниот ден, на некои интернет-портали се појави вест дека кралицата на ромската песна, Есма Реџепова-Теодосиева е хоспитализирана во тешка здравствена состојба.

Сепак, нејзината состојба набрзо е стабилизирана и Есма веќе се чувствува подобро, но заради превенција и можност за побрза интервенција до конечната стабилизација се’ уште е во болница.

-Навистина, Есма имаше извесна здравствена криза, поврзана со функцијата на белите дробови. Како што не’ информираа лекарите, се работи за од порано недолекувани бронхопневмонии. Но по лекарската интервенција, Есма брзо се стабилизираше и сега се чувствува многу подобро. Се надеваме и очекуваме нејзината здравствена состојба и понатаму да се подобрува, изјави нејзината пријателка и човек за односи со јавноста, Зорана Костова.

Првичната вест за влошената здравствена состојба на Есма предизвика вознемиреност, со оглед на тоа дека кралицата на ромската песна слична криза имаше и пред две години.

Актуелно

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

(Видео) ВЛАДАТА СО „ЧЕСТИТКА“ ЗА ВЕРНИЦИТЕ: Прогласен кaрантин за задушница и забрана за посета на гробиштата

Владата пред малку на вонредна седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за воведување на четиридневен карантин за време на престојниот продолжен...

Повеќе вести