ДЕТАЛИ ЗА ПУКАЊЕТО ВО ХОТЕЛОТ „АЛЕКСАНДАР ПАЛАС“: Лице испукало неколку куршуми кон хотелот!

  • November 6, 2018

На 06.11.2018 година во СВР Скопје било пријавено дека околу 03.20 часот непознато лице испукало неколку куршуми кон хотел на булевар „8 септември“ во Скопје.

Повредени лица нема, а биле оштетени неколку прозорски стакла и дел од фасадата.

Извршен бил увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »