January 25, 2021, 9:09 am

ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО: Момчето донесено починато на Ургентен, извршена 45-минутна безуспешна реанимација

Поврзано

Семејно насилство во Дебар – Син си го нападнал татка си

Во полициската станица во Дебар е приведен дебарец поради физичики напад на својот татко. -Денеска околу два часот во полициската...

(Видео+фото) Пронајдено opyжје во Блаце скриено во подземни бункeри

На 24.01.2021 по претходно добиени информации дека во атар на с.Блаце, во близина на границата со Косово има закопано...

Пpeгазен кичевчанец, со тешки повpeди итно пренесен во болницa

На 23.01.2021 во 21,50 часот во Кичево, на ул.„11-ти Октомври“, патничко моторно возило „фиат мареа“ со кичевски регистарски ознаки,...
- Advertisement -

Дваесет и четиригодишно момче почина откако во него попладнево беше пукано од возило во движење на улицата „Џон Кенеди“ во Скопје

Полицијата потврди дека инцидентот се случил околу 17:40 часот.

Момчето е пренесено во Ургентиот центар без знаци на живот, потврдија од Клиниката за трауматологија, ортопетски болести, анестезија, реанимација, интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ).

Директорот на ТОАРИЛУЦ,  Илир Хасани за МИА изјави дека е извршена 45-минутна реанимација, но безуспешно.

На местото на настанот увид вршеа полициски службеници и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Bakцинaтa нa Фајзер oдoбpeнa вo Австралија

Австралискиот медицински регулатор издаде официјално одобрување за употреба на вакцината против коронавирус од компаниите „Фајзер/БиоНТек“. Австралија со тоа стана...

More Articles Like This