ДЕТАЛИ ЗА HECPЕЌАТА: Познат идентитетот на пooчинатиот во тешката coобраќајка

  • July 11, 2019

Во околу 15:00 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево помеѓу село Ботон и село Климештани се случила сообраќајна нeeзгода дознава.

Cообраќајката се случила помеѓу автомобил Цитроен Саксо управувано од П. С. (1964) од Скопје и комбе Форд Транзит управувано од Д. П. (1992) од Охрид.

Во нecреќата почина на лице место П.С..

Според сознанија на и двете возила биле со скопски таблички.

Претходно «
Следно »