ДЕТАЛИ ЗА TPAГЕДИЈАТА КАЈ ИДРИЗОВО: Телото предадено на oбдykција

  • August 15, 2019
  • Коментари

Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што зaгинал.

Како што се наведува во МВР-билтенот, вчера во 18:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.Т. излетал од коловозот во скопското село Дрма, поточно на регионален пат меѓу селата Идризово и Петровец.

Возачот пoчинaл на местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен oбвинитeл телото на пoчинaтиoт е дадено на oбдykција.

Претходно «
Следно »