September 30, 2020, 1:30 am

Детаљ при покажувањето на бебето откри како навистина се чувствува Меган

Поврзано

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...
- Advertisement -

Стручњаците за говор на телото веднаш откако Меган и принцот Хари го покажаа новороденото бебе го проучуваа нивниот прв однос во јавноста со бебето.

Па така светските медиуми пренесуваат дека Џуди Џејмс тврди дека говорот на тело на Меган открива дека таа се однесува заштитнички и дека имала блага несигурност околу покажувањето на бебето во јавноста.

-Кога Меган ја употребила фразата „моите две најдобри момчиња“ таа природно мислела за сопругот и синот. Принцот целото време го држел бебето нежно гледајќи го, а во еден момент и му ја подигна капата на главата. Целото време Меган седела до него и му давала мајчинска поддршка и охрабрување, смета Џејмс.

Таа додава дека Хари делувал доста самоуверено додека го држел бебето. Многу други машки членови од кралското семејство ги држат своите потомци како да држат скапа вазна, додека тоа не било така со Хари.

-Додека си заминуваа Меган го потапша Хари по грбот со што на некој начин покажа дека тој е добар татко кој се грижи за нив. А потоа и го фатила за рака што значи дека таа сега се чувствува како заштитничка на двајцата.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This