ДЕТОНАЦИИ ГИ ВОЗНЕМИРИЈА СКОПЈАНИ: Силен татнеж од правец на Калето ги вознемири жителите на Скопје

  • July 3, 2018
  • Коментари

Силни детонации доцна попладнево ги вознемири скопјани, предизвикувајќи силни реакции на социјалните мрежи од исплашените жители

Иако без претходна најава и предупредување, амбасада на САД денес го слави Денот на независноста 4.јули, а по повод прославата беа истрелани неколку баражи огномет, кои предизвикаа вознемиреност кај жителите на главниот град.

Американскиот амбасадор Џес Бејли најави дека оваа година Денот на независнота ќе го прославуваат во американски стил: сини, црвени и бели фармерки.

Претходно «
Следно »