ДЕФEKT НА АВТОБУСОТ ОСТАВИЛ СКОПСКИ СРЕДНОШКОЛЦИ СО СААТИ НА АВТОПАТ ВО УНГАРИЈА: 40 деца од „Васил Антевски Дрен“ чекале со саати на автопатот кај Будимпешта

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

40-тина средношколци од скопското економско училиште „Васил Антевски Дрен“ од 4 часот утрово чекаат на автопатот кај Будимпешта откако на автобусот му блокирале тркалата.

Претходно автобусот откажал и на мост, но возачите го поправиле и продолжиле. Загрижени родители сведочат за ЛИБЕРТАС дека децата се вознемирени и им рекле да чекаат да дојде друг автобус со кој ќе се вратат во Скопје.

Другите два автобуса продолжиле, а учениците од расипаниот автобус останале да чекаат на автопатот.

Учениците од средното економско пред пет дена заминале преку агенцијата Ројал Травел на петтдневна екскурзија низ Европа. Родителите кои ни се јавија се револтирани и велат дека ке бараат одговорност од агенцијата зошто со вакви неисправни автобуси се дозволува вакви долги патувања и е загрозена безбедноста на нивните деца.

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести