ДЕЦА ПРОНАШЛЕ РАЧНА БОМБА: Малолетници пронашле рачна бомба во Скопје!

  • October 22, 2017

Малолетници вчера околу 14 часот пронашле рачна бомба на улицата „Ордан Чопела“ во Скопје.

Од полицијата информираат дека на местото на настанот излегла екипа од Одделот за антитеротизам кои ја подигнале рачната бомба.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »