ДИЕТАТА НА КРАЛИЦАТА МАРГАРЕТ: Данската кралица ја откри нејзината диета – за 9 дена пет килограми помалку

Поврзано

ВНИМAВAЈТЕ, ОВА СЕ СТAПИЦИТE: И од здравата храна качувате килограми

Фактот дека некои производи се здрави за нашето тело не значи дека тие не дебелеат. Кои се секојдневните стапици заради...

(Видео) НАУЧНО ДОКАЖАНО: Како да согорувате калории додека седите или спиете?

Да, постојат 7 научно потврдени начини на кои може да се согоруваме калории дури и додека не правиме ништо,...

ЕДНОСТАВНО И БЕСПЛАТНО: Ова е најдоброто што можете да го направите за вашата психа

Мехмет Оз, ширум светот познат како доктор Оз, открива што е најдоброто што можете да го направите за своето...

Неодамна кралицата Маргарет стана вистинска ѕведа бидејќи ја откри својата тајна во исхраната. Оваа неверојатна диета дава ефикасни резултати за кратко време.

Забранети производи се: леб, шеќер, брашно, алкохол… Дозволените производи мораат да се јадат свежи или готвени на пареа, без шеќер и сол.

Диетата на кралицата вклучува многу вода и зелен чај, а морате да пиете и еден литае негазирана вода пред секој оброк.

Последниот оброк мора да биде пред 19 часот.

Диетата трае 9 дена, а е поделена во три циклуси.

1. Диетата започнува со 3 дена јадење само ориз.

2. Следните три дена јадете само пилешко

3. А, последните три дена од диетата само зелечнук. Можете да јадете секаков вид на зеленчук, освен кисело или солено.

Резултатите ќе бидат очигледни ако не ја намалите секојдневната физичка активност.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести