„ДИЖОНСКА“ КАКО БЕЈРУТ: Едно лице заврши на Ургентен со тешка повреда откако бил удрен со пиштол

  • April 29, 2018
  • Коментари

Во текот на вчерашниот ден во 09:00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Ургентниот центар при Комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден В.Ш.(49) од с.Мала Речица, кој на улицата „Дижонска“, од страна на две непознати лица бил удрен со пиштол во пределот на главата.

Од страна на лекар констатирана му била тешка телесна повреда. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »