November 27, 2021, 10:37 am

ДИК: Вкyпнo 8.791 лицe ce пpoверилe вo Избиpaчкиoт cпиcoк

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Заклучно со вчерашниот ден вкупно 8.791 лице се провериле во Избирачкиот список, информираат денеска од Државната изборна комисија.

– Заклучно 29.08.2021 до 21:00 часот вкупно 8791 лица се провериле во избирачкиот список, поднесени се вкупно 18 барања за запишување во избирачкиот список, 15 барања за бришење на податоците од избирачкиот список и девет барања за измена на податоците во избирачкиот список, се вели во соопштението од ДИК.

Во Државната изборна комисија, на е-маил адресата [email protected], исто така, се поднесени вкупно 25П барања.

Постапката за увид во Избирачкиот список ќе трае до 9 септември. Локалните избори се закажани за 17 октомври.

Latest News

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра?

Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и...

More Articles Like This