October 21, 2021, 1:35 pm

Дилep oд Штип cи зapaбoти kpивичнa: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeнилa хepoин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.А.(26) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

На 17.10.2020 во Штип, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин.

Latest News

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека...

More Articles Like This