Димитриевски со „ножe во грбот“ на 3aeв: Пауновски е во право и јас би пocтапил така

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, денеска во гостувањето на „Утрински брифинг“ потенцираше дека апсолутно го поддржува директорот на ДПИ Стојко Пауновски во делот на неговите ставови и на истиот начин би постапил доколку се нашол на негова позиција и во такви услови да работи.

Доколку имавме можност ставовите коишто се носат или диктираат претходно да ги изградиме заедно на одредени форуми тогаш сигурно дека заедно ќе ги застапувавме и реализиравме.

Но, кога се носат вакви ад-хок решенија за мене однесувањето сосема е разбирливо, вели Димитриевски.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This