ДИМИТРОВ ВО ВИЛА ВОДНО: Пендаровски денес ќе го прими Димитров!

  • May 27, 2019
  • Коментари

Стево Пендаровски, денеска во Вила Водно ќе го прими министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Пендаровски минатата недела најави дека ќе побара од МНР и Владата анализа за перформансите на надворешната политика и за работата на ДКП-а. Пендаровски ќе ја одблоkира и постапката за агpемани за амбасадори што беше блокиpана од неговиот претходник Ѓорге Иванов, со цел пополнување на испразнетите амбасади.

Средбата се случува пред објавувањето на Извештакот на ЕК за напредокот на државата и клучните самити на ЕУ на кои се очекува земјата да добие датум за почеток на пристапните преговори.

Претходно «
Следно »