ДИМИТРОВ ИЗБРАН ЗА МАЖ СО НАЈДОБАР СТИЛ: Дали за стилот, Димитров ќе ги извади „патлиџаните“ за да почести?

Поврзано

Гласачкото ливче е неважечко доколку се прешkpта зборот „Севеpна“

Од ДИК остро ги осудија вчерашните објави на активисти од една политичка партија кои на социјалните мрежи повикуваа да...

Владата на Заев и Филипче без никаква јавна дебата и консултација , вчера потпишале одлука за прифаќање на неиспитаната вakцина против Koвид 19

Германија, Франција, Италија и Холандија потпишале договор за идна набавка на 300 милиони дози од вакцината против коронавирус која...

ЈО – Итнo и со приоритет се постапува по индиции за извршени кpивични дeлa поврзани со изборите

Итно и со приоритет се постапува по индиции за извршени кривични дела поврзани со изборите, при што известувањата веднаш...
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, е избран за маж со најдобар стил за 2018 година во Република Македонија. Изборот е извршен во организација на Friday.mk и Моментум.

Убаво признание, што сигурно на секој маж би му годело.

Министерот Димитров во јуни годинава на својот твитер профил на сите претставници на земјите-членки на ЕУ, кои ќе гласаат за почеток на преговорите со Република Македонија, им вети дека ќе им испрати на домашна адреса по една гајба од најубавите и најслатки „патлиџани“ на светот.

Штета. Желбата, за жал, не бу беше исполнета, па „патлиџаните“ му останаа. Ама вети дека ќе ги чува за наредната можност. Остана само нејасно каде ги чува.

Гостувајќи на една српска телевизија, запрашан дали ќе се послужи со „моделот“ на неговиот колега Ивица Дачиќ, кој со песни ги „шармира“ своите соговорници, во преговорите со Грција, рече дека пеењето му е послаба страна. Но, затоа само кратко време потоа самиот се прогласи за крал на скарата.

Новото признание за Димитров, додека пред Владата се одвиваа протести и против промената на Уставот и името на државата, отвори дилема дали ова ќе значи дека одново „патлиџаните“ ќе станат актуелни и ќе си земе за слобода, во знак на признание на организаторите да им испрати по една гајба, од тие што ги чува, нели, „патлиџани“. Иако организаторите не се од Европа, сепак, заслужуваат таков „подарок“. А, Димитров само потврда дека е маж со најдобар стил.

Latest News

Не ги зaкaчувaјтe мacките на ретровизорот од автомобилот, полни се со микpoоргaнизми

Со почетокот на корона епидемијата стана задолжително носењето маски речиси насекаде. Во продавница, во банка, во трговски центар, на...

Во отпадните води во Солун отkpиено присуство на гeнoми на kopoнавиpуcот

Концентрацијата на геномот на вирусот SARS-CoV-2 во отпадните води во Солун е на исто ниво како и на крајот од април годинава кога Грција...

Гласачкото ливче е неважечко доколку се прешkpта зборот „Севеpна“

Од ДИК остро ги осудија вчерашните објави на активисти од една политичка партија кои на социјалните мрежи повикуваа да биде прешкртан зборот „Северна“ на...

Руски демогpaф за coмневања за cмтнocта од koвид-19, отпуштен од работа

Алексеј Ракша, поранешен вработен во државната агенција за статистика Росстат Во Русија, како и во многу други земји, бројот на инфекции со коронавирус продолжува да...

Владата на Заев и Филипче без никаква јавна дебата и консултација , вчера потпишале одлука за прифаќање на неиспитаната вakцина против Koвид 19

Германија, Франција, Италија и Холандија потпишале договор за идна набавка на 300 милиони дози од вакцината против коронавирус која моментално е во фаза на...

More Articles Like This