ДИМИТРОВ НЕ БИЛ ПО ПЕЕЊЕТО:Димитров и Коѕијас не пееја во Охрид

  • April 14, 2018
  • Коментари

Премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Анализа беше запрашан дали министрите за надворешни работи Никола Димитров и Никос Коѕијас во Охрид запејале како што Ивица Дачиќ му отпеа на неговиот грчки колега при приемот во Белград.

„Колку што знам двајцата министри не запеаја во Охрид, Димитров не е по пеењето како Дачиќ, но средбата помина во многу позитивна атмосфера и владее поголем оптимизам отколку претходно. Јас во наредните денови ќе имам средба со Никола, ќе разговараме за сите новитети и за начинот на кој треба да ги придвижиме процесите со Грција понатаму“, на шега одговори Заев.

Претходно «
Следно »