September 28, 2020, 3:07 pm

ДИМИТРОВ „ПРОГОВОРЕ“ АЛБАНСКИ: Наместо Македонија стави знаменце

Поврзано

Ми фали дебатата за Скопје 2014: Времето кога разговаравме за што се изградило, а не за неостварени ветувања

И додека три години и се смеевме на Владата и на Заев за сите гафови, лапсузи, грешки, пранкери и...

Јанакиески: Го праша ли Обвинителството Груевски дали ме сметал за близок соработник?

Сведокот Томислав Лазаров даваше наменски и лажен исказ за да се спаси себеси. Тој е “Нинџа 2”, истакна обвинетиот...

Марија Митева: Владата на СДСМ направи целосен колапс на образовниот систем, националната платформа не издржа ни 30 минути

Владата на СДСМ на само два дена пред и така одложениот старт на учебната година направи целосен колапс на...
- Advertisement -

Вчера на социјалните мрежи се појави контроверзна фотографија, на која актуелната министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, позира до градоначалникот на Кичево, а позади нив стојат обележја од УЧК.

Шекеринска со оваа фотографија предизвика лавина реакции во јавноста.

Денеска вниманието го привлече министерот за надворешни работи, Никола Димитров, кој напиша статус со благодарност само на албански јазик.

Димитров преку овој статус му се заблагодарува на колегите дипломати од Албанија, кои помогнале 50 студенти од Македонија што студирале во Саудиска Арабија да се вратат дома.

Министерот исто така умешно го изостава името на нашата држава и става знаменце, па дел од реакциите се однесуваат на тоа дали Димитров се срами од “северна”?

Latest News

Ми фали дебатата за Скопје 2014: Времето кога разговаравме за што се изградило, а не за неостварени ветувања

И додека три години и се смеевме на Владата и на Заев за сите гафови, лапсузи, грешки, пранкери и...

(Видео) Кога те бива, те бива: Погледнете како забива Дибиров

Ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров очигледно не е само крило од светска класа, туку и добар кошаркар. Русинот ги демонстрираше своите способности и со баскетот,...

Јанакиески: Го праша ли Обвинителството Груевски дали ме сметал за близок соработник?

Сведокот Томислав Лазаров даваше наменски и лажен исказ за да се спаси себеси. Тој е “Нинџа 2”, истакна обвинетиот Миле Јанакиески во завршните зборови...

Марија Митева: Владата на СДСМ направи целосен колапс на образовниот систем, националната платформа не издржа ни 30 минути

Владата на СДСМ на само два дена пред и така одложениот старт на учебната година направи целосен колапс на образовниот систем. Денешното тестирање на...

Кочоска: Третиот пакет на мерки се реализираше само 13%

Помпезно најавуваниот предизборен трет пакет на мерки во износ од 355 милиони евра заврши со реализација на 47 милиони евра односно не цели 13%...

More Articles Like This