January 26, 2021, 9:48 pm

Димитров со „европска“ маска

Поврзано

До кога ќе молчиме: Сите навреди од бугарските политичари за Македонија и македонскиот народ

Со потпишувањето на Договорот за добрососедски односи меѓу Македонија и Бугарија, логично беше да се нормализираат и унапредат заладените...

Никовски: Се прави една почетничка гpeшка околу проблeмот со пописот

Се прави една почетничка грешка околу проблемот со пописот. Пописот во основа и во целиот свет е статистичка операција....

Нашата Влада молчи: Документот на БАН е официјална политика на Бугарија, тоа е признавање дека Македонците се фашиcoиден народ

Екс-амбасадорот Ристо Никовски во вечерашното издание на „Што не е јасно“ на Алфа телевизија, околу документот на БАН кој...
- Advertisement -

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале можностите за проширување на соработката преку иницирање на заеднички нaпори за дизајнирање и реализација на проекти во рамките на различните финансиски инструменти на ЕУ.

Како што посочил Димитров, Хрватска се смета за еден од партнерите со огромен потенцијал за развој на билатералната проектна соработка, со фокус на пристапните преговори.

Toj на средбата носеше маска со знамињата на Република Македонија и на ЕУ.

Latest News

Проектот на Заев, Царовска мува не ја лази за проблемите на вкупно 37.000 ученици, основци и матуранти

Најпромовираниот проект на Зоран Заев, Мила Царовска, моментно на позиција министер – реформатор на образованието за потребите на Заев,...

More Articles Like This