Димовски: Враќање назад нема

Поврзано

НА ПОДРАЧЈЕТО НА СВР ОХРИД: 35 лицa во изoлaцијa во Охрид, 89 во Струга, 11 во Кичево

Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид моментно во изолација се 135 лица (Охрид-35, Струга-89, Кичево-11). -Врз...

ЈАНУШЕВ: Граѓаните се во пaникa, а Заев зборува за избори

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен....

Свое обраѓање пред граѓаните пред ДИК имаше и носителот на листа во ИЕ 3 од ВМРО – ДПМНЕ,Илија Димовски. Тој ги повика ДИК да внимаваат какви одлуки носат.

dimovski-3-640x360

– Нема да дозволиме политики на штета на Македонија, нема да дозволиме државата да ја водат луге кои се спремни на најголемо предвство на Македонија. Членовите на ДИК треба да знаат дека вечерва ја носат најголемата одговорност и од нив зависи дали оваа држава ќе биде нормална и просперитетна. Да не мислат дека овој народ има сила повеќе да толерира. Имаме сила да ја почитуваме демократијата и гласот на нородот. Враќање назад нема, порача Илија Димовски пред граѓаните насобрани пред ДИК.

Актуелно

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

УШТЕ ЕДЕН ЦPН ДЕН ЗА МАКЕДОНИЈА: Pекорден пик, 127 нoвoзaбoлeни во последниве 24 часа

Македонија бележи црни денови. Регистрирани се 127 новозаболени од Ковид-19 Во последново деноноќие. Ако бројката биде и официјално потврдена ова ќе биде најголем пик од...

ЗИБЕРИ СЕ ДИСТАНЦИРАШЕ ОД ЗАЕВ: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека...

Поради полицискиот час петок е неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика информира дека 5 јуни(петок) е неработен ден за сите граѓани во Република Македонија. Владата на Република Македонија на седницата...

Повеќе вести