December 9, 2021, 10:50 am

Димовски: Дoбpoвeчep cлoбoднa Македонијо

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Добровечер слободна Македонијо! – оваа порака преку својот Фејсбук профил ја објави Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.

На неговата објава коментираат симпатизери и членови на партијата кои прогнозираат победа во повеќе општини.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Кина одобри лек за третман на Ковид-19

Кина го одобри лекот за третман на заболените од Ковид-19. За разлика од превентивната вакцина, третманот со лекот е наменет...

More Articles Like This