December 4, 2021, 6:53 pm

Димовски: Интелектуална нужност е да се cpyши оваа власт… Државата е во прашање

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Илија Димовски, поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, повика во недела, кога се оржува вториот круг од локалните избори, да се излезе и да се гласа за сите кандидати кои се против власта.

„Интелектуална нужност е да се сруши оваа власт… Сите и сечии разлики на страна, има време за политика… Државата е во прашање… Недела, гласаме за сите кандидати што се против власта“… напиша тој.

Latest News

Референдум пpoтив ковид сертификатите во Хрватска

Во Хрватска денеска во организација на десничарската партија Мост почна соборање на потписи за референдум за укинување на ковид...

More Articles Like This