ДИРЕКТЕН ПРЕНОС ОД ДАМАСК: Заврши првиот бран напади – директно од Дамаск во очекување на нов напад

  • April 14, 2018

Рано изутринава по локално време, Доналд Трамп нареди напад против владата на Башар ал-Асад во Сирија поради наводниот хемиски напад во сирискиот град Дума, за кој сеуште нема докази дека воопшто се случил, а инспекторите немаа шанса да направат истрага

Првиот бран на напади заврши, во кој беа таргетирани две воени бази и истражувачки центар на периферијата на Дамаск.

Според Сириската армија најмалку 20 „Томахавк“ крстосувачки ракети се соборени пред да погодат во целта.

Погоден е и стамбен објект.

 

Претходно «
Следно »