August 14, 2020, 1:38 am

Директорите на ТАВ Македонија растовараат авион

Поврзано

Адеми: До трето одделение со физичко присуство, другите ученици ќе учат од дома

Комисијата за зapaзни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во...

Пендаровски: Ако Заев не обезбеди мнозинство, го враќа мандатот назад

Претседателот Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на...

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Скопје, 13 август 2020 (МИА) – Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 105 километри југоисточно од Скопје и потекнува од...
- Advertisement -

Меѓународниот Аеродром Скопје стартуваше со објавување на серија од видеа, во кои топ-менаџерите на компанијата „ќе влезат во чевлите на вработените”.

Работејќи на различни работни позиции, директорите ќе се обидат да ги разберат секојдневните задачи на вработените, истовремено презентирајќи ѝ ги на јавноста процесите на аеродромот.
Во ова видео се генералниот директор на ТАВ Македонија, Алпер Ерсој и координаторот на Аеродромите во Скопје и Охрид, Неџат Курт.

Во чевлите на вработените (1) – Директорите го растовараат багажот 🙂

Директорите на ТАВ Македонија го растовараат авионот :)Меѓународниот Аеродром Скопје почнува серија од видеа, во кои топ-менаџерите на компанијата „ќе влезат во чевлите на вработените”. Работејќи на различни работни позиции, директорите ќе се обидат да ги разберат секојдневните задачи на вработените, истовремено презентирајќи ѝ ги на јавноста процесите на аеродромот.Во ова видео се Генералниот директор на ТАВ Македонија, Алпер Ерсој и Координаторот на Аеродромите во Скопје и Охрид, Неџат Курт. Следете нè :)/TAV Macedonia Managers offloading the airplane 🙂 Skopje International Airport is starting a series of videos in which top-managers will “try the shoes“ of airports workers. Working on different job positions, management will try to understand everyday tasks of the employees, and at the same time, to present airport processes to the public.In this video filmed are TAV Macedonia General Manager, Alper Ersoy, and TAV Macedonia Airports Coordinator, Nejat Kurt. Stay tuned :)#airports #offfloading #airplane #groundhandling #baggage #passengers #flights

Julkaissut Skopje International Airport – SKP Perjantaina 30. marraskuuta 2018

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This