December 4, 2021, 5:25 pm

Директорката на националното разузнавање на САД навестува можна „конекција на вонземjaни“ со НЛО

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Директорот на Националното разузнавање на САД , Аврил Хејнс, ги надгледува сите 16 американски шпионски агенции, вклучувајќи ги ФБИ и ЦИА. Таа зборуваше на настанот „Нашата иднина во вселената“ во Националната катедрала во Вашингтон кога даде интересна забелешка.

„Главните прашања за кои Конгресот и другите се загрижени за безбедноста при летање и прашањата за контраразузнавање. Секогаш постои и прашањето „дали има нешто друго што едноставно не го разбираме, а кое може да доаѓа од вселената?“

Неодамна, Пентагон објави извештај во кој се анализирани 144 забележани неидентификувани летата. Во извештајот, сепак, не е експлицитно наведено можна врска со вселената, но не е ниту демантирана

Нејзините забелешки околу иднината на САД во вселената можете да ги чуете на 34:00 минута од видеото.

Latest News

Таравари нема намера да му се извини на Заев за изјавата дека премиерот нудел пари на пратеничка од Алијанса за да премине во власта

Гостиварскиот градоначалник и генерален секретар на политичката партија Алијанса за Албанците, Арбен Таравари нема намера да му се извини...

More Articles Like This