ДИРЕКТОРОТ НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ СЛАВИ ЗА ЛАЈКОВИ : Фондот за иновации со торта славеше лајкови на „Фејсбук“

Поврзано

ДИК направи максимални нaпopи да се организираат бeзбeдни и транспаретни избори

Претседателот на Државната изборна комисија Оливер Деркоски на два дена пред почетокот на тридневното гласање за предвремените парламентарни избори...

(Видео) Не пиеме нафта, да им ставиме крај на лагите

„Не пиеме нафта“. Ова е насловот на видеото во кое јасно се покажува како Заев манипулира со своите поддржувачи....

„Не треба да се закачаш со ДУИ“: Ахмети му испраќал пораки на Заев

Ме иритираа изјавите на Заев дека ДУИ треба да оди во опозиција и дека нема да биде дел од...

Директорот на Фондот за иновации, Јован Деспотовски на социјалните мрежи сподели фотографија додека сече торта, по повод 15.000 лајкови на фејсбук страната на Фондот.

„Вкусно изненадување од колегите минатата недела. Затоа што 15.000 лајкови на страната на Фонд за иновации и технолошки развој не се бројка, туку преземена обврска постојано да се подобруваме во нашата работа и заеднички да изградиме иновативно и економски развиено општество. Ви благодарам“, напиша Деспотовски во описот на фотографијата.

Вкусно изненадување од колегите минатата недела. Затоа што 15.000 лајкови на страната на Фонд за иновации и технолошки…

Julkaissut Јован Деспотовски Sunnuntaina 11. marraskuuta 2018

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести