August 11, 2020, 10:23 am

Дијаспората ќе го зададе последниот удap СДСМ

Поврзано

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот...

Ќе лeжaт зaтвop: На газдите кои зeмaa cyбвeнции, а не дaдoа плaти им се зaкaнyвa зaтвop

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат...

Унифopмите на полициjaтa дeфинитивнo и на албански

Вака ќе изгледаат двојазичните амблеми на полициските униформи. Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска потпишал нормативни акти амблемите...
- Advertisement -

На 15 јули ние можеме да го скршиме ова квинслиншко зло со еден потег на пенкалото, со заокружување на бројот 14 и давање подршка на нашата партија ВМРО ДПМНЕ.

Затоа браќа и сестри се гледаме во Македонија, се гледаме на големата прослава која ќе ја славиме гордо и со кренати глави – ќе го славиме нашиот непокор, ќе славиме за слободна Македонија!

На 15 јули ние можеме да го скршиме ова квинслиншко зло со еден потег на пенкалото, со заокружување на бројот 14 и давање подршка на нашата партија ВМРО ДПМНЕ.Затоа браќа и сестри се гледаме во Македонија, се гледаме на големата прослава која ќе ја славиме гордо и со кренати глави – ќе го славиме нашиот непокор, ќе славиме за слободна Македонија!

Julkaissut Механджијски Игор Tiistaina 7. heinäkuuta 2020

Latest News

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот...

Ќе лeжaт зaтвop: На газдите кои зeмaa cyбвeнции, а не дaдoа плaти им се зaкaнyвa зaтвop

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат парите, а ако се следи...

Уaпceнo младо момче – Пoлициjaтa пронашла мapихyaнa кај него

На 10.08.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Д.С.(22) од Скопје, затоа што при...

(Фото) Kaко во kaфез, надpeaлни слики од Тајланд, еве како се одвива наставата

Надреалните фотографии од Тајланд покажуваат дека ученици одат во основно училиште, со маски, сместени во „кафези“ за социјално растојание, изработени од пластика и плексиглас. Тајландски...

Македонски државјанин тeшкo пoвpeдeн во cooбрaќaјкa кај Саранда

Македонски државјанин тешко е повреден во сообраќајна несреќа, што се случила во близина на албанскиот приморски град Саранда, јави телевизија Ора њуз. Од се уште...

More Articles Like This