October 21, 2021, 12:37 pm

Диpeктopoт нa „Фajзep“ cмeтa дeкa ќe тpeбa гoдишнa вakцинaциja пpoтив Koвид-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Директорот на американската фармацевтска компанија Фајзер, Алберт Бурла изјави дека светот за една година ќе се врати во нормала по пандемијата, при тоа најавувајќи годишна вакцинација против Ковид-19.

– Мислам дека ќе можеме да се врати на нормалното. Но, тоа не значи дека нема да има нови соеви (на вирусот). И не мислам дека тоа значи оти ќе можеме да живееме нормален живот без редовна вакцинација.

Тој вети дека следните денови ќе достави до американскиот регулатор податоци од истражување што Фајзер го спровела за вакцинирање деца на возраст од пет до 11 години. 

Latest News

Граѓаните не се плашат од минатото, да можат ќе го вратат времето: До тука ви беше, а на 31 се ќе ви биде појасно

Искрено да ви кажам ми е жал за низа на генерации кои ги произведе СДСМ кои се задоени со...

More Articles Like This