Дневен хороксоп за четврток, 05.09.2019

  • September 5, 2019
  • Коментари

Овој четврток Меркур прави убав тригон со Сатурн. Добар аспект кој можеби уште еднаш ќе ви помогне во наоѓањето вистински решенија или правење на јасно дефинирани и прецизни планови за иднина. Денеска сме многу дисциплинирани, вредни и ги завршуваме постоечките работи на време. Придружувајте се до распоредот и бидете расположени за соработка. Тогаш се’ ќе се одвива како што сте замислиле и планирале.

Овен

Работа
Полни сте со позитивна енергија и не сте свесни дека е добар предуслов за заработување пари. Ќе бидете задоволни со резултатите.

Љубов
Едно лице што не сте го забележале порано може да ви се „пикне“ под кожа. Вие дури и не забележавте дека сте сè повеќе во негова близина.

Здравје
Избегнувајте ладни пијалоци.

Бик

Работа
Вашата околина забележува дека сте премногу окупирани и не добивате што да заврши. Ќе имате нивна поддршка.

Љубов
Го запоставувате партнерот заради бројните деловни обврски а сте му приговориле за многу помали грешки.

Здравје
Не ги игнорирајте проблемите што ги имате во последно време,посетете го вашиот лекар.

Близнаци

Работа
Пред вас е работа која ветува. Можете да се снајдете во секоја ситуација и да ги завршите сите обврски со неверојатна леснотија.

Љубов
Вие сте преосетливи и немате реална слика за вашата сакана личност. Добра идеја е да се преиспитате, затоа што проблемот е во вас.

Здравје
Се чувствувате уморни.

Рак

Работа
Треба да бидете поотворени и појасни за да промените одредени околности. Не чекајте или не потпирајте се на нечие ветување.

Љубов
Се враќате во минатото и сакате средба со една личност. Можеби вашите желби и ќе се остварат.

Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Ако размислувате да ја смените вашата работа, одеднаш можеби ќе добиете понуда за која не треба да се двоимите.

Љубов
Партнерот е крајно толерантен кон вас и обидете се да не го злоупотребувате тоа. Имате среќа повеќе од вообичаеното.

Здравје
Избалансирајте ја исхраната.

Девица

Работа
Вие не сте добро организирани, а идеите што ги имате не можете да ги спроведете во дело. Побарајте помош од близок соработник.

Љубов
Можете лесно да комуницирате со личност што ви се допаѓа некое време. Не ја пропуштајте можноста да разговарате.

Здравје
Болkи во мускулите.

Терезија

Работа
Вашата интелигенција доаѓа до израз. На време ќе избегнете евентуелни проблеми или потешкотии. Не пропуштајте ги шансите што ги забележувате.

Љубов
Ќе успеете да се изборите за доминантна позиција во емотивниот однос и ќе бидете задоволни од понатамошниот тек на врската.

Здравје
Одлично се чувствувате.

Скорпија

Работа
Имате одличен бизнис предлог што може да донесе голем успех.Важно е да бидете целосно опуштени.

Љубов
Не одложувајте да донесувате важна одлука бидејќи вашата сакана личност може да ја загуби трпеливоста. Понекогаш е подобро да се донесе погрешна одлука отколку ниту една.

Здравје
Ќе ви годи прошетка.

Стрелец

Работа
Сè ви оди од рака, и имате одлична комуникација со претпоставените. Задоволни сте и од финансиската состојба.

Љубов
Ако имате какви било намери за подобрување на емоционалната приврзаност, важно е да го известите вашиот партнер.

Здравје
Одморајте повеќе.

Јарец

Работа
Не сте задоволни од вашата деловна состојба и ги обвинувате другите за вашиот неуспех. Обидете се да бидете објективни.

Љубов
Изгледате отсутно, а саканата личност покажува загриженост. Не дозволувајте ништо да влијае на вашиот љубовен живот

Здравје
Можни се главоболки.

Водолија

Работа
Работевте напорно во минатото и сега само берете плодови. Можете да одите на заслужен одмор.

Љубов
Интензивната страст повторно ве влече во некоја авантура. Не сте заинтересирани да направите големи промени, ви се допаѓа сè да биде безбедно како што е.

Здравје
Хранете се поздраво.

Риби

Работа
Имате шанса да ги активирате вашите идеи. Ќе имате поддршка од личност во знакот на Јарец, која е многу ценета.

Љубов
Љубовниот живот тргнал во растечка линија. Врската што ја започнавте сигурно може да прерасне во нешто позначајно.

Здравје
Започнете со некои физички активности.

Претходно «
Следно »