September 25, 2020, 7:06 pm

Дневен хороксоп за четврток, 05.09.2019

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

Овој четврток Меркур прави убав тригон со Сатурн. Добар аспект кој можеби уште еднаш ќе ви помогне во наоѓањето вистински решенија или правење на јасно дефинирани и прецизни планови за иднина. Денеска сме многу дисциплинирани, вредни и ги завршуваме постоечките работи на време. Придружувајте се до распоредот и бидете расположени за соработка. Тогаш се’ ќе се одвива како што сте замислиле и планирале.

Овен

Работа
Полни сте со позитивна енергија и не сте свесни дека е добар предуслов за заработување пари. Ќе бидете задоволни со резултатите.

Љубов
Едно лице што не сте го забележале порано може да ви се „пикне“ под кожа. Вие дури и не забележавте дека сте сè повеќе во негова близина.

Здравје
Избегнувајте ладни пијалоци.

Бик

Работа
Вашата околина забележува дека сте премногу окупирани и не добивате што да заврши. Ќе имате нивна поддршка.

Љубов
Го запоставувате партнерот заради бројните деловни обврски а сте му приговориле за многу помали грешки.

Здравје
Не ги игнорирајте проблемите што ги имате во последно време,посетете го вашиот лекар.

Близнаци

Работа
Пред вас е работа која ветува. Можете да се снајдете во секоја ситуација и да ги завршите сите обврски со неверојатна леснотија.

Љубов
Вие сте преосетливи и немате реална слика за вашата сакана личност. Добра идеја е да се преиспитате, затоа што проблемот е во вас.

Здравје
Се чувствувате уморни.

Рак

Работа
Треба да бидете поотворени и појасни за да промените одредени околности. Не чекајте или не потпирајте се на нечие ветување.

Љубов
Се враќате во минатото и сакате средба со една личност. Можеби вашите желби и ќе се остварат.

Здравје
Добро се чувствувате.

Лав

Работа
Ако размислувате да ја смените вашата работа, одеднаш можеби ќе добиете понуда за која не треба да се двоимите.

Љубов
Партнерот е крајно толерантен кон вас и обидете се да не го злоупотребувате тоа. Имате среќа повеќе од вообичаеното.

Здравје
Избалансирајте ја исхраната.

Девица

Работа
Вие не сте добро организирани, а идеите што ги имате не можете да ги спроведете во дело. Побарајте помош од близок соработник.

Љубов
Можете лесно да комуницирате со личност што ви се допаѓа некое време. Не ја пропуштајте можноста да разговарате.

Здравје
Болkи во мускулите.

Терезија

Работа
Вашата интелигенција доаѓа до израз. На време ќе избегнете евентуелни проблеми или потешкотии. Не пропуштајте ги шансите што ги забележувате.

Љубов
Ќе успеете да се изборите за доминантна позиција во емотивниот однос и ќе бидете задоволни од понатамошниот тек на врската.

Здравје
Одлично се чувствувате.

Скорпија

Работа
Имате одличен бизнис предлог што може да донесе голем успех.Важно е да бидете целосно опуштени.

Љубов
Не одложувајте да донесувате важна одлука бидејќи вашата сакана личност може да ја загуби трпеливоста. Понекогаш е подобро да се донесе погрешна одлука отколку ниту една.

Здравје
Ќе ви годи прошетка.

Стрелец

Работа
Сè ви оди од рака, и имате одлична комуникација со претпоставените. Задоволни сте и од финансиската состојба.

Љубов
Ако имате какви било намери за подобрување на емоционалната приврзаност, важно е да го известите вашиот партнер.

Здравје
Одморајте повеќе.

Јарец

Работа
Не сте задоволни од вашата деловна состојба и ги обвинувате другите за вашиот неуспех. Обидете се да бидете објективни.

Љубов
Изгледате отсутно, а саканата личност покажува загриженост. Не дозволувајте ништо да влијае на вашиот љубовен живот

Здравје
Можни се главоболки.

Водолија

Работа
Работевте напорно во минатото и сега само берете плодови. Можете да одите на заслужен одмор.

Љубов
Интензивната страст повторно ве влече во некоја авантура. Не сте заинтересирани да направите големи промени, ви се допаѓа сè да биде безбедно како што е.

Здравје
Хранете се поздраво.

Риби

Работа
Имате шанса да ги активирате вашите идеи. Ќе имате поддршка од личност во знакот на Јарец, која е многу ценета.

Љубов
Љубовниот живот тргнал во растечка линија. Врската што ја започнавте сигурно може да прерасне во нешто позначајно.

Здравје
Започнете со некои физички активности.

Latest News

Демир до Заев: Господине Заев каде сте? Гледате ли што се ни се случува на Pомите?

После денешното видео кое се појави на социјалните мрежи на кое јасно се гледа како полициски службеник тeпа млад...

Битиќи koнтра Бектеши: Етничката основа не е клуч за развојна, модерна и конкурентна економија

По изјавата на министерот за економија Крешник Бектеши кој му порача на владиниот партнер и лидер на БЕСА, Билал Касами да ја прочита владината...

Уапceн Насим Харадинај во денешната акција на специјалните единици

Заменик претседател на Организацијата на вoeни ветерани, ОВК, Насим Харадинај, беше уапceн денес од припадници на специјалните единици, додека одел koн телевизија Т7 на...

Одложена средбата меѓу Белград и Приштина во Брисел

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, Мирослав Лајчак рече дека состанокот на експертската група дијалог Белград-Приштина, закажан за понеделник (28-ми септември) во Брисел,...

Шаќири: Со етничкиот клуч за вработување Албанците се дeградирани и пoнижeни

Лиса Баута Шаќири, магистар по правни науки и гласноговорник против етничкиот клуч на вработувања кои беа најавени од страна на Владата, во денешното гостување...

More Articles Like This