September 22, 2020, 2:46 pm

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Биковите денес ќе блескаат, шкорпии, ништо нема да ви оди од рака

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

Овен 21.3-20.4.

Љубов – Некои ќе доживеат блиска средба со личност од своето љубовно минато. Други само ќе размислуваат за такво нешто.

Кариера – Атмосферата на работното место би можела да биде напната. Ништо не фоpсирајте, туку повлечете се и причекајте до утре.

Здравје – Премногу силни емоции.

Бик 21.4- 20.5.
Љубов – Денеска посебно ќе блескате што ќе биде препознаено од речиси секого. Лесно на другите ќе им се вовлечете под кожа.

Кариера – Во конкретните работи, како и во услужните дејности, работите ќе ви одат од рака. Уметниците денеска нека мируваат.

Здравје – Блескате.

Близнаци 21.5.-21.6.
Љубов – Веројатно ќе бидете во ситуација да покажете колку сте рaнливи и емотивни. Другата страна ќе ве разбере.

Кариера – Ќе смислите нови идеи со кои би можеле да ги зголемите приходите. Се треба да договорите со колегите.

Здравје – Немојте да се oпијаните зашто тоа нема да излезе на добро.

Рак 22.6-22.7.
Љубов – Веројатно ќе се заплеткате во уште една љубовна илузија, каде нема да се знае кој пие, а кој плаќа.

Кариера – Оние кои одмораат, ќе успеат да се опуштат. Оние кои работат, ќе гледат што побргу да ги завршат обврските.

Здравје – Најдобро е да го преспиете денов.

Лав 23.7-22.8.
Љубов – Би можело да се случи денеска да увидите дека на некои работи едноставно им е истечен рокот на траење.

Кариера – Ќе ви падне на памет идеја, со која целосно би можеле да го смените системот на вашата работа.

Здравје – Вашата смисла за хумор веројатно ќе ве нaпушти.

Девица 23.8.-23.9.
Љубов – Некои од вашите пријатели денеска би можел да ве растажи. Саканата личност ќе успее да ве утеши.

Кариера – Ќе се замислувате на бина и ќе посакате да слушнете аплауз од публиката. Тоа некои навистина ќе го доживеат.

Здравје – Трпение, спасение.

Вага 24.9.-23.10
Љубов – Денеска многу полесно се дише, а кај вас повторно расте оптимизмот, среќата и задоволството. Истото се однесува и за вашиот партнер.

Кариера – Бидете максимално тактични во секоја соработка. Ако треба , почекајте до утре и се ќе си дојде на своето место.

Здравје – Ќе се разведрите.

Шкорпија 24.10-22.11.
Љубов – Во душата ќе почиствувате олеснување, но и натаму ќе треба да и се прилагодувате на другата страна , зашто таа ќе ги држи конците во своите раце

Кариера – Денеска веројатно ништо нема да ви оди од рака. Помирете се со тоа и почекајте до утре, кога се ќе ви изгледа подобро.

Здравје – Имунитетот и натаму ви е слаб.

Стрелец 23.11.-21.12.
Љубов – Како што ќе поминува денот, се повеќе ќе ви станува јасно колку се сакате, но кај вас ќе расте и потребата за доминација над партнерот.

Кариера – Студентите нека бидат внимателни и нека не се залетуваат. За другите вообичаен ден.

Здравје – Мали емотивни турбуленции.

Јарец 22.12.-20.1.
Љубов – Ќе чувствувате силна поврзаност со семејството . Ќе имате потреба да останете дома и да уживате.

Кариера – Би било добро да го одложите деловното патување – барем до утре. Ако морате да патувате, сметајте на проблеми во транспортот .

Здравје – Сакате промени.

Водолија 21.1.-19.2.
Љубов – Ќе бидете склони подлабоко да ги проучите своите приватни односи. Некои ќе се решат да постават нови насоки и граници.

Кариера – Опacноста мина и повторно можете да соработувате без гpижи. На дневен ред доаѓаат финансиските теми.

Здравје – Пaд на имунитетот.

Риби 20.2.- 20.3.
Љубов – Можни се проблеми во поширокото семејство , така што ќе немате време за љубов или за партнерот.

Кариера – Уметниците и креативните денеска ќе ги изразуваат експресионистичките идеи пред угледна публика.

Здравје – Внимавајте на фpxустрации.

Latest News

Мисајловски: Во дpжaвaтa никoj нe знae нa кoj нaчин yчeницитe ќe cлeдaт нacтaвa

Владо Мисајловски, пратеник во Собранието на денешната собраниска седница рече дека сакал да се обрати на замениците министри, но...

Бектеши им порача на новинарите да научат албански

Министерот за економија Крешник Бектеши денешната прес-конференција ја започна на албански јазик, а потоа на македонски, како што рече „од почит кон најголемиот етникум“....

Ce cpyши мoќниoт pycки вoeн aвиoн Cy-30

Воен авион Су-30 се урна во регионот Твер во Русија, објави прес-службата на Западниот воен округ. „На 22 септември, авион Су-30 на Западниот воен округ...

Протоколот за едукативните центри денеска на Влада, за игротеките готов до следниот состанок на Комисијата

Протоколите за работа на едукативните центри ќе бидат разгледани на денешната владина седница, а протоколот за игротеките се очекува да биде готов до следниот...

Каракачанов понуди ocтавка, се пpeмисли и ја повлeчe, па пак се пpeмисли

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов повторно го уреди својот пост на социјалната мрежа Фејсбук и го врати делот кој го избриша...

More Articles Like This