ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Биковите се тврдоглави, а Стрелците лесно заљубливи!

Поврзано

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Овен

Нервозата која доаѓа од вашето професионално окружување влијае на вас личност.

Ве очекува период во кој ќе размислувате за прекин на врската во која не сте задоволни.

Внимавајте на нервите.

Бик

Можни се несогласувања со соработниците. Вие сте тврдоглави и не сакате први да пропуштите.

Сакате да се забавувате и воопшто не размислувате на сериозна врска.

Здравјето е одлично.

Близнаци

Ве очекуваат промени на полето на работата кои ќе дојдат неочекувано. Пред вас е напорен период.

Пред вас е ден во кој нема претерано да сте расположени за нови љубовни ситуации.

Посетете забар.

Рак

Ве очекува изненадна понуда која би можела да влијае на вашата заработка.

Ќе започнете врска со личност која магнетски ве привлекува. Можете да очекувате интересен ден.

Немате проблеми на полето на здравјето.

Лав

Ве очекува променлив однос со колегите. Пред вас е период на компликации.

Саканата личност кон вас не се однесува како што сакате и тоа ве прави напнати.

Проблеми со бешиката.

Девица

Можете да очекувате отворен конфликт во работното окружување. Добро знаете кои се вашите непријатели.

Ве очекува интересен ден за љубов.

Здравјето е добро.

Вага

Ситуацијата на работа не е онаква каква што сакате. Ве очекува мало разочарување. Се надевате на промена на работното место.

Можете да очекувате стабилен однос со саканата личност.

Направете крвна слика.

Шкорпија

Ве очекува успех на работа и растеретување на ова поле.

Ново познанство доаѓа за вас.

Потребна ви е физичка активност.

Стрелец

Можете да очекувате промени во соработката со колегите. Пред вас е фаза со многу нови проекти.

Ако планирате патување, би можеле да остварите ново љубовно познанство.

Проблеми со варењето.

Јарец

Работите на работа се се подобри. Пред вас е одлична можност за стабилизација и подобра заработка.

Не ви е проблем отворено да ги покажете своите чувства и да ја заведете симпатијата.

Проблеми со грлото и синусите.

Водолија

Ве очекува мала кавга со надредените кои не сметаат дека сте многу ангажирани на работа.

Партнерот не е задоволен со вашата врска, но вие како да не го приметувате тоа.

Проблеми со несоница.

Риби

Конечно можете да ги исполните работите кои сте ги планирате и сега очекувате подобрување на тоа поле.

Доаѓа до монотонија во љубовта.

Се чувстувате одлично.

Актуелно

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Повеќе вести